Skriv ut

Jeg sitter i uskiftet bo og har fått meg samboer. Må jeg skifte boet?

Hvis du har vært samboer i to år, kan arvingene i uskifteboet (vanligvis dine barn) kreve at boet skiftes.  Det samme gjelder dersom du og din samboer har, venter eller har hatt barn sammen, selv om dere ikke har bodd sammen så lenge som to år.

Arveloven § 24